
M5 x 22 mm external hexagonal shaft bolt / machine screw / hexagonal bolt with stainless steel shaft for universal use, including on your moped, moped and small motorcycle.
Price per piece
| Material | Chrome steel (colloquially known as stainless steel) |
| Number of components | 1 pcs |
| Thread type | M5x0.8 (standard thread) |
| Drive | External hexagon |
| Screw head | Hexagon |
| Shank | No |
| Thread length | 22 mm |
| Total length | 25.5 mm |
| Width across flats | 8 mm |
Accessories & related products
Stop nut M5 Inox
Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Nut type: Self-securing nut · Drive: External hexagon · Thread type: M10x1.5 (standard thread) · Thread type: M4x0.7 (standard thread) · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Thread type: M6x1 (standard thread) · Thread type: M7x1 (standard thread) · Thread type: M8x1.25 (standard thread)
0,85 EUR
Flange nut M5 galvanized (10 strength)
Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Nut type: Flange nut · Drive: External hexagon · Height: 5 mm · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Width across flats: 8 mm · Strength class: 10 · Pony OEM number: A1501 · Sachs OEM no.: 0242 024 104
0,95 EUR
0,60 EUR
Explore categories from Hub & axle
Moped fans also bought
M5x12 hexagonal stainless steel screw
Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Surface: stainless · Total length: 15.5 mm · Drive: External hexagon · Screw head: Hexagon · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Thread length: 12 mm · Shank: No · Number of components: 1 pcs · Strength class: A2-70 · Width across flats: 8 mm
1,50 EUR
M5x25 hexagon head stainless steel screw
Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Surface: stainless · Total length: 28.5 mm · Drive: External hexagon · Screw head: Hexagon · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Thread length: 25 mm · Shank: No · Number of components: 1 pcs · Strength class: A2-70 · Width across flats: 8 mm
1,90 EUR
M5x16 hexagonal stainless steel screw
Number of components: 1 pcs · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Surface: stainless · Drive: External hexagon · Screw head: Hexagon · Total length: 19.5 mm · Shank: No · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Strength class: A2-70 · Width across flats: 8 mm · Thread length: 16 mm
1,40 EUR




