
Chrome-plated rear-view mirror suitable for your moped, moped or small motorcycle.
Can be used on the left or right side.
Comparable side mirrors can be found in the accessories section.
Good, inexpensive standard spare part. GPO – GOOD PARTS ONLY.
| Mirror property | none |
| Manufacturer | GPO |
| Color | Chrome |
| Test mark | none |
| Material | Steel |
| Surface | chrome-plated |
| Total length | 320 mm |
| Clamping diameter | 24 mm, 23 mm, 22 mm, 21 mm, 20 mm |
| Ø mirror surface | 95 mm |
| Ø mirror rod | 10 mm |
| Mirror rod length | 260 mm |
| Thread type | M10x1.5 (standard thread) |
| Thread size | M10 |
Accessories & related products
Bumm mirror round Inox
Manufacturer: Bumm · Color: Chrome · Test mark: none · Material: Chrome steel (colloquially known as stainless steel) · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Clamping diameter: 22 mm · Total length: 360 mm · Ø mirror surface: 107 mm · Ø mirror rod: 8 mm · Mirror rod length: 300 mm · Thread type: M8x1.25 (standard thread) · Thread size: M8
32,80 EUR
Bumm mirror round Inox black
Mirror property: none · Manufacturer: Bumm · Color: black-matt · Test mark: none · Material: Steel · Surface: varnished · Clamping diameter: 22 mm · Total length: 350 mm · Ø mirror surface: 98 mm · Ø mirror rod: 8 mm · Mirror rod length: 300 mm · Thread type: M8x1.25 (standard thread) · Thread size: M8
35,20 EUR
GPO mirror round (long version) chrome
Mirror property: none · Clamping diameter: 20 mm · Clamping diameter: 21 mm · Clamping diameter: 22 mm · Clamping diameter: 23 mm · Clamping diameter: 24 mm · Manufacturer: GPO · Thread type: M10x1.5 (standard thread) · Material: Steel · Test mark: none · Color: Chrome · Surface: chrome-plated · Total length: 360 mm · Ø mirror surface: 95 mm · Ø mirror rod: 10 mm · Mirror rod length: 300 mm · Thread size: M10
23,40 EUR
Explore categories from Mirror
Moped fans also bought
Tank sticker "PUCH maxi S" 204 x 29 | Puch Maxi S
Color: Chrome · Color: black · Color: green · Color: white · Material: Polyvinyl chloride (PVC) · Rear side texture: Adhesive · Consistency: UV-resistant · Consistency: petrol resistant · Place of use: Tank (+ frame) · Border: Chrome surround · Height: 29 mm · Transferfolie: No · Width: 204 mm · Puch OEM number: 349.2.20.537.0
10,00 EUR
Handlebar fork plate 40 cm curved with chrome strut
Manufacturer: Made in Germany · Color: Chrome · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Mounting type: Fork plate · Clamping diameter: 22 mm · Fork plate holder length: 100 mm · Length handlebar ends: 150 mm · Height: 400 mm · Ø outside: 22 mm · Crossbar: Yes · Ø Strut: 14 mm · Width: 730 mm · Strut length: 320 mm
42,20 EUR
Side stand black | Puch Maxi S / N, Supermaxi LG1 / LG2, X30 NS / NL / NG-2AH, P1
Manufacturer: Made in Portugal · Color: black · Material: Steel · Surface: powder-coated · Mounting type: Screwed clamp · Adjustable: Yes · Length pivot point - floor: 220 mm · Total length: 340 mm · Number of fixing points: 2 pcs
23,40 EUR







