
Black plastic lamp grille to match the original headlights of your Piaggio Ciao moped / moped
| Manufacturer | GPO |
| Color | black |
| Material | Plastic |
| Width | 126 mm |
| Height | 90 mm |
| Depth | 20 mm, 15 mm |
| Ø Receptacle | 4.1 mm |
| Hole spacing | 105 mm |
| Piaggio | Ciao - PX , C24 |
Accessories & related products
Screw lamp grille slot M3x35 galvanized original | Piaggio Ciao, SI
Manufacturer: Piaggio · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Thread type: M3x0.5 (standard thread) · Nominal diameter (thread): 3 mm · Drive: Slot · Screw head: Cylinder head · Ø External head: 5.5 mm · Thread length: 35 mm · Strength class: 4.8
1,30 EUR
Screw lamp grille cross M3x35 galvanized | Piaggio Ciao, SI
Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Thread type: M3x0.5 (standard thread) · Nominal diameter (thread): 3 mm · Drive: Cross recess · Screw head: Panhead · Ø External head: 6 mm · Total length: 37.5 mm · Thread length: 35 mm · Strength class: 4.8
1,30 EUR
Explore categories from Headlights & indicators






