
Slotted adjusting screw with M6 x 18 thread, knurled surface and plastic nut.
Fits handles of various mopeds, mopeds and small motorcycles with corresponding mounting thread.
The adjusting screw can also be fitted with the inner cable already installed thanks to the elongated slot.
Total length: 30 mm
Ø lock nut: 14.2 mm
Ø screw head: 10.2 mm
Quality product from the Italian manufacturer Domino.
| Slotted | Yes |
| Manufacturer | Domino |
| Ø knurled nut | 14.2 mm |
| Material | Steel, Plastic |
| Surface | galvanized (blue) |
| Ø outside | 10.2 mm |
| Total length | 30 mm |
| Thread type | M6x1 (standard thread) |
| Thread length | 18 mm |
Accessories & related products
Explore categories from Handles & fittings
Moped fans also bought
Gas cable Ø 1.25 mm x 220 cm (cylindrical nipple) Bing
Ø nipple: 3 mm · Manufacturer: Made in Germany · Area of application: Standard · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Nipple shape: Cylinder · Cable length: 2200 mm · Nipple length: 5 mm · Number of components: 1 pcs
2,80 EUR
Brake cable Ø 1.8 mm x 220 cm (pear-shaped nipple)
Ø nipple: 3.5 mm · Ø nipple: 6 mm · Manufacturer: Made in Germany · Area of application: Standard · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Ø Stranded wire: 1.8 mm · Nipple shape: Pears · Cable length: 2200 mm · Nipple length: 10 mm · Number of components: 1 pcs
2,80 EUR
Magura set screw M5x34 mm
Slotted: No · Manufacturer: Magura · Ø cable holder: 2.55 mm · Width across flats Screw: 8 mm · Material: Brass · Surface: nickel-plated · Ø Receptacle: 7.05 mm · Thread type: M5x0.8 (standard thread) · Thread length: 24 mm · Total length: 34 mm · Width across flats nut: 8 mm
2,95 EUR
Magura set screw M6x34 mm lock nut SW10
Slotted: No · Width across flats Screw: 8 mm · Manufacturer: Magura · Ø cable holder: 3.05 mm · Material: Brass · Surface: nickel-plated · Thread type: M6x1 (standard thread) · Thread length: 23 mm · Ø Receptacle: 7.05 mm · Width across flats nut: 10 mm · Total length: 34 mm
2,95 EUR





