
Original right-hand brake lever suitable for your moped, moped or small motorcycle.
The handle is made of black-coated aluminum and impresses with its robust and durable design.
Ø mounting hole: 6 mm
Width of mount: 8.6 mm
Ø hole for the brake cable nipple: 10 mm
Quality product from the Italian manufacturer Domino.
NOS – New from old stock.
| Manufacturer | Domino |
| Place of use | Handle fittings |
| Material | Aluminum |
| Color | black |
| Surface | powder-coated |
| Total length | 180 mm |
| Height | 16 mm |
| Thickness | 8 mm |
Accessories & related products
Explore categories from Handles & fittings
Moped fans also bought
GPO gasket set | Puch E50
Material: Aluminum · Material: Fiber · Manufacturer: GPO · Material: Sealing carton · Material: Sealing paper · Number of components: 7 pcs · Ø outlet inside: 19.9 mm · Hole spacing inlet: 32 - 38 mm · Hole spacing outlet: 42 mm · Hole pattern [mm]: 44 x 44 · Decompressor: Yes · Area of application: Standard
11,70 EUR
swiing® revival adjusting screw set | Puch Maxi S, N / Supermaxi LG1, LG2
Manufacturer: swiing® revival parts · Surface: galvanized (blue) · Surface: nickel-plated · Color: silver · Material: Brass · Material: Steel · Number of components: 12 pcs · Drive: External hexagon · Drive: Knurled screw · Drive: Slot · Screw head: Hexagon
39,90 EUR




