
Massive, chrome-plated decorative figure made of steel. (Panther / Jaguar)
Cool gadget to pimp up your moped.
Can be attached to the mudguard or other places.
Two M4 screws are attached to the underside to secure the figure.
The screws have a distance of 15 mm between them.
Length: 90 mm
Width: 17 mm
Height: 30 mm
| Total length | 90 mm |
| Width | 17 mm |
| Material | Steel |
| Surface | chrome-plated |
| Color | Chrome |
| Thread type | M4x0.7 (standard thread) |
| Mounting type | Nuts & bolts |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Hole spacing | 15 mm |
| Height | 30 mm |
Explore categories from Mudguard
Moped fans also bought
Wippermann drive chain No.18 (double reinforced)
Chain type: 415H · Manufacturer: Wippermann · Material: Steel · Surface: blank / oiled · Color: gray · Number of chain links: 114 pcs · Chain pitch: 1/2" x 3/16" · Rolling circumference: 1448 mm · Chain lock type: Spring lock · Ø bore: 4.2 mm · Ø Pin: 4.15 mm
39,90 EUR
Speedometer 60 km/h Ø 48 mm black / chrome
Manufacturer: Made in Germany · Material: Metal · Material: Plastic · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Color: black · Color: red · Color: white · Maximum speed: 60 Km/h · Lighting: Light slit · Signal type Tacho: analog · 4-edge speedometer cable: 1.8 mm · Thread type: MF10x1 (fine pitch thread) · Ø Receptacle: 48 mm · Ø outside: 50.4 mm · Depth: 50 mm · Total height: 70 mm
70,50 EUR
Handlebar fork plate 35 cm curved with chrome strut
Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Mounting type: Fork plate · Clamping diameter: 22 mm · Fork plate holder length: 90 mm · Ø outside: 22 mm · Height: 350 mm · Length handlebar ends: 150 mm · Width: 720 mm · Crossbar: Yes · Ø Strut: 14 mm · Strut length: 260 mm
39,40 EUR
Union pedals plastic standard
Width: 77 mm · Thread type: FG14.3 (9/16" 20G) · Height: 29 mm · Manufacturer: Union · Total length: 129 mm · Material: Plastic · Material: Steel · Color: black · Surface: rubberized · Drive: Hexagon socket · Drive: Outer edge · Reflectors: Yes · Width across flats: 15 mm
15,20 EUR
ESJOT drive chain 415H (reinforced) 114L (1A quality)
Chain pitch: 1/2" x 3/16" · Chain type: 415H · Manufacturer: ESJOT · Material: Steel · Surface: blank / oiled · Color: gray · Number of chain links: 114 pcs · Rolling circumference: 1448 mm · Chain lock type: Spring lock · Ø bore: 4.05 mm · Ø Pin: 4 mm
22,20 EUR





