
Massive, chrome-plated decorative figure made of steel. (Panther / Jaguar)
Cool gadget to pimp up your moped.
Can be attached to the mudguard or other places.
Two M4 screws are attached to the underside to secure the figure.
The screws have a distance of 15 mm between them.
Length: 13 mm
Width: 25 mm
Height: 45 mm
| Color | Chrome |
| Width | 25 mm |
| Height | 45 mm |
| Material | Steel |
| Surface | chrome-plated |
| Thread type | M4x0.7 (standard thread) |
| Number of fixing points | 2 pcs |
| Hole spacing | 15 mm |
| Total length | 130 mm |
| Mounting type | Nuts & bolts |
Explore categories from Mudguard
Moped fans also bought
Karcoma fuel tap M12x1 vertical (with union nut) plastic connection
Manufacturer: Karcoma · Possible lever positions: open / closed / reserve · Material lever: Metal · Filter type: Plastic net · Ø fuel hose connection: 6 mm · Installation direction: vertical / vertical · Outlet direction: any · Spare tube shape: straight · Mounting type: Union nut · Thread type: MF12x1 (fine pitch thread) · Reserve level: 50 mm
32,40 EUR
Not in stock
GPO 38 mm cylinder head original | Puch Maxi S, N / X30 NS, NL, N-2AH
Manufacturer: GPO · Material: Aluminum · Surface: sandblasted · Ø cylinder: 38 mm · Number of fixing points: 4 pcs · Area of application: Standard · Total length: 135 mm · Width: 125 mm · Height: 55 mm · Candle thread: short · Hole pattern [mm]: 44 x 44 · Decompressor: No
38,70 EUR
Front reinforcement / mudguard arch chrome (cheap)
Material: Steel · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Wheel size: 17 " · Total length: 270 mm · Distance mudguard - center hole: 207 mm · Distance mudguard - center hole: 242 mm · Ø outside: 16 mm · Outer width: 143 mm · Mounting type: Nuts & bolts · Number of fixing points: 6 pcs · Hole spacing: 35 mm · Ø mounting hole: 6.2 mm · Wide intake: 128 mm
12,80 EUR
Handlebar fork plate 40 cm curved with chrome strut
Manufacturer: Made in Germany · Material: Steel · Surface: chrome-plated · Color: Chrome · Clamping diameter: 22 mm · Fork plate holder length: 100 mm · Width: 730 mm · Mounting type: Fork plate · Ø outside: 22 mm · Length handlebar ends: 150 mm · Height: 400 mm · Crossbar: Yes · Ø Strut: 14 mm · Strut length: 320 mm
42,20 EUR
Magura adjusting screw brake short
Total length: 31 mm · Total length: 40 mm · Manufacturer: Magura · Material: Brass · Surface: nickel-plated · Color: silver · Ø shaft: 6.1 mm · Drive: Knurled screw · Ø External head: 9.15 mm · Thread length: 15 mm · Shank length: 6.9 mm · Thread type: MF6x0.75 (fine pitch thread)
4,00 EUR





