
Left-hand reproduction brake lever for original Magura grip sets on your Puch DS50, VZ50, MS50, VS50 or MV50 moped or small motorcycle.
The replacement lever is made of solid cast iron and additionally polished.
Original Puch spare part number: 350.4.32.117.2
| Material | Cast aluminum |
| Surface | polished |
| Color | reflective |
| Height | 42.6 mm |
| Thickness | 14.6 mm |
| Total length | 135 mm |
| Place of use | Universal |
| Puch OEM number | 350.4.32.117.2 |
| Puch | 2-speed MS, MV, MV50 3-speed VSD, DS, VZ, MC |
Accessories & related products
Explore categories from Disc brake
Moped fans also bought
swiing® revival upright spring blue galvanized | Puch
Spring design: Tension spring · Length spring hook: 19 mm · Length spring hook: 53 mm · Manufacturer: swiing® revival parts · Material: Spring steel · Surface: galvanized (blue) · Ø wire: 2.5 mm · Total length: 122 mm · Ø inside: 9 mm · Ø outside: 14 mm
3,20 EUR
Gas cable Ø 1.25 mm x 220 cm (cylindrical nipple) Bing
Ø nipple: 3 mm · Nipple length: 5 mm · Manufacturer: Made in Germany · Number of components: 1 pcs · Material: Steel · Surface: galvanized (blue) · Ø Stranded wire: 1.25 mm · Cable length: 2200 mm · Nipple shape: Cylinder · Area of application: Standard
2,80 EUR




