
Air filter suitable for your Piaggio Boxer moped / moped.
This intake filter is a suitable spare part for the air filter unit of your Piaggio Boxer. In addition to the white filter housing, the scope of delivery also includes the corresponding metal filter element and the clamp for fastening.
| Material | Plastic |
| Color | white |
| Width | 78 mm |
| Manufacturer | Piaggio |
| Ø outside | 52.5 mm |
| Camouflaged | No |
| Filter type | Standard sieve |
| Ø Internal connection | 50 mm |
| Area of application | Original |
| Piaggio OEM number | 123012 |
| Piaggio | Boxer |
Accessories & related products
Air filter 2 PS (DGM) original | Piaggio Ciao, SI, Bravo, Boxer
Manufacturer: Piaggio · Ø outside: 51 mm · Material: Plastic · Color: black · Width: 94 mm · Filter type: Grille · Height: 89 mm · Total length: 26.5 mm · Ø Internal connection: 49.7 mm · Mounting type: Plug connection clamped · Area of application: Original · Area of application: Tuning · Piaggio OEM number: 825417 · Piaggio OEM number: 1834235
18,70 EUR
swiing® revival nozzle set M5 (32 - 50) Dell'Orto SHA, PHBG
Material: Brass · Total length: 8 mm · Manufacturer: swiing® revival parts · Component group Carburetor: Spraying · Quantity: 10 pcs · Carburetor type: PHBG · Carburetor type: SHA · Carburetor type: SHA (Piaggio) · Nozzle type: Main nozzle · Nozzle thread: M5x0.8 (standard thread) · Nozzle size: 32 · Nozzle size: 34 · Nozzle size: 36 · Nozzle size: 38 · Nozzle size: 40 · Nozzle size: 42 · Nozzle size: 44 · Nozzle size: 46 · Nozzle size: 48 · Nozzle size: 50 · Drive: Slot
24,60 EUR
Air filter 1.2 PS (IGM) original | Piaggio Ciao, SI, Bravo, Boxer
Material: Plastic · Color: black · Width: 98 mm · Height: 93 mm · Manufacturer: Piaggio · Ø outside: 52 mm · Filter type: Grille · Ø Internal connection: 49.5 mm · Mounting type: Plug connection clamped · Area of application: Original
19,90 EUR
Explore categories from Carburetor & intake system





